i år är året majoriteten av mina vänner fyller 30 – inklusive jag dårå. först ut är Emina och hennes dag blir ju tyvärr inte så festlig som vi hade hoppats på, hon bor i Nässjö så vi bestämde oss för att skicka upp en överraskning istället. jag, Maja, Clara, Mery och Diddi la ihop och köpte bland annat hudvård, en bok och choklad.
vi ville även skicka med lite bilder på oss alla och jag tog snabbt på mig den uppgiften haha. mvh tjejen som behöver få utlopp för sin kreativitet. och det blev sjukt bra, låt mig visa:
vi samlade lite blandade bilder på oss som jag skrev ut. vi sex lärde känna varandra när vi började i samma basketlag år cirka 2001 så vi har så många roliga minnen ihop.
bakom varje bild skrev jag en kort kommentar.
sen tejpade jag ihop bilderna till en lång remsa.
jag hittade en liten ask hemma och skar hål i locket på den. skar även upp tummen men jag överlever.
sen rullade jag ihop remsan och stoppade ner i asken.
och voila – hur gullig?? så nöjd. också nöjd över att jag filmade detta med mobilen i munnen hahah.
SNYGGT!!!! Du är så kreativ. Sparar detta och kommer nog kopiera, det var så himla gulligt 😍 Hoppas hon blev glad ☺️
Men taaack! Jag ville typ behålla den själv haha 🥰
Sååå himla fint! <3
Tack!! 🥰
Men wow vad fint!!!
Men tack 🥰
Vad fint!! =)
Tack mvh tomtenissen ;)
BÄSTA, BÄSTA ni! Skrattade och grät om vartannat.. tack!!! <3
PS skicka videon till mig för jag försöker filma men är inte ens i närheten så graciös som du! :)
Haha bästa 😘 😘