igår körde jag ett högintensivt cardio pass och mina sista fem minuter på löpbandet var grymt tuffa. när jag springer här för livet själv så går en tjej förbi med en sjukt god parfym som var så stark att jag knappt fick luft och jag fick svåra problem med att andas normalt.
när doften började att avta så går hon förbi igen. som om hon försökte ta livet av mig. sjukt jobbig sits för vad säger man liksom? Excuse me, your fragrance is kind of killing me over here.







Hur såg ditt cardio pass ut?
jag körde 36 minuter var jag sprang 10 min, powerwalkade 5, sprang 5, powerwalkade 5, sprang 5, powerwalkade 2 och sprang 4. detta ökade jag från lutning 0.5-3.0 successivt och höll farten på 13.6 första gången jag sprang sen 14.4 de andra. powerwalken på 7.9. sköönt som satan förutom när jag inte kunde andas haha!
shit! superkvinna! superjenni! blir grymt imponerad utav dig och du har även gett mig så pass mycket motivation att även jag (latast i världen) har börjat gymma samt tycka att det faktiskt är både roligt och skönt. tack!
Vad glad jag blir!! Pusspusd
undrar om du vet hur man bäst får bort den där typiska ”tjejmagen” under naveln, och även hur man blir fit vid magen (framförallt få bort överskottsfett vid höfterna/sidan av magen)?
Skulle uppskatta några tips väldigt mycket, för detta är något jag verkligen vill förändra !
Jag tror att träning och kost står för lika stor del. Lite proteinrikare måltider, äta rätt (och ofta: större måltider tidigare på dagen och mindre senare) och magövninhar både för övre&undre magmuskler men också för obliques. Fettförbränning på detta kan också vara en bra byggsten, helt vad för före-stadie du utgår från. Tänk på småsaker i vardagen också som typ att dricka läsk, äta onödigt tjockt bröd eller andra dåliga vanor! Kör hårt och ha tålamod :)
Bästa super-jenni! Körde ditt cardiopass idag och höll på att dö! På allvar, tog i tills jag mådde illa men fan vad bra det känns nu när jag sitter här i soffan fortfarande helt rödmosig i ansiktet haha :) Du är grym inspiration!
gud vad kul och höra! jag dog själv också, trodde att jag skulle svimma i slutet haha, men precis som du säger är efterkänslan så jäävla underbar! och har man väl vatt på löpbandet i 10 min kan man lika väl va där 10 till, och 10 till liksom! kram