In the end everyone becomes who they said they’d never be

i fredags hade jag en ordentlig catch-up med mike herself tillsammans med goda nachos på ett ställe här som heter Salamanca. ni får tre halvsuddiga telefonbilder som någerlunda dokumentation.


min favorit-italienare lorenzo kom och var med oss också


harry dök också upp på ett hörn innan vi stack.

Det här inlägget postades i /Pictures. Bokmärk permalänken.

Kommentarer till detta inlägg

  1. Olivia skriver:

    Jag skulle behöva lite råd från en klok tjej!! Jag är väldigt sugen på ett par primeboots ( engineer mid-16 zip, för att vara exakt). Men dessa skor har ju ett lite saftig pris (runt 3tusen). Tycker du att det är värt det? Det finns säkert liknande skor i skinn för mindre pengar. Men jag har fastnat för dessa!! Kanske en konstig fråga men du har en grym stil och jag har ju sett att du också unnar dig dyrare saker ibland och kan förstå en förvirrad tjej!! ;) Som sagt, är dom värda ett köp?

    • Jennifer green skriver:

      hejsan! tusen tack för komplimangerna!
      som bekant så ogillar jag billigare kejdor pågrund utav ett gaska så väsentligt faktum; kvalitén suger. det enda jag som går att överväga är en topp från exempelvis zara som man vet med sig kommer paja snart (värt att påpeka, jag hade en tröja därifrån som jag flög hem i måndags och den sprack längs hela bröstet, kul!)
      framförallt när det gäller skor tror jag på att hellre lägga en tusenlapp extra. har du provat skorna så du vet att du verkligen gillar modellen och att gå i dem? min syster har ett par höga som hon älskar och de är väldigt välgjorda och hållbara. men däremot tror jag absolut på att scorett eller liknande kan producera identiska stövlar i bra kvalité de också, men jag skulle inte ha chansat.

      värsta fall kan du alltid prova att kolla på tradera eller ebay? min kompis nathalie sålde sina primeboots förra hösten för 700 spänn på tradera och de var helt oanvända.

  2. Anna skriver:

    Hej! Jag är bara lite nyfiken men vad hände riktigt med Mackan? ni verkade fortfarand eva så lyckliga när du drog till Italien. Var det distansen ni inte klarade av eller? Skall själv åka utomlands en termin och man blir ju nervös om distansförhållande verkligen är så jobbigt :/

    • Jennifer green skriver:

      hej! nej det hade inte med distansen att göra så jag tycker absolut inte att du skall vara nervös över det. vissa saker är bara inte menade och nu när jag träffat timmie så förstår jag varför det inte fungerade med marcus mer än två år. jag har ju kille i sverige igen och ser det inte som problem alls, förutom att vi längtar efter varandra dygnet runt men det är en härlig känsla. jag älskar att längta efter någon och att vara så kär som jag är.

      det bästa, har jag lärt mig, är att veta när man kommer hem igen. ha ett fast datum att räkna ned till och se till att verkligen plugga/arbeta med full fokus så ska du se att tiden springer iväg. jag kan inte fatta att jag redan bott här ett halvår, det känns som om jag drömde allt bara!

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte.

Why ask?