Overperforming

mitt liv för tillfället i tre småord: plugg, träning, jobb. inget mer hinner jag och det får jag fan ångest över.

två jobb med helt sjukt enorma arbeten, tur man är superjenni men mindre kul för min kropp som trillar ihop strax.


en killkompis kom iallafall förbi och dansade tango till copacabana medans jag studerade hårt.

Det här inlägget postades i /Pictures. Bokmärk permalänken.

Kommentarer till detta inlägg

  1. becca skriver:

    vill du läsa en blogg om mode, inspiration osv? klicka då in på min blogg! :)

  2. Hej fina du :) haft en bra start på den nya veckan? Kolla gärna in min nya modell blogg; http://belladavis.myshowroom.se/ Kram

  3. Sara skriver:

    SuperJenni! Vart håller din snygga man till? Han syns aldrig med på bloggen längre, eller nämns #nyfiken #tjej #förlåt <3

    • Jennifer green skriver:

      min snygga man har jag krympt och bär runt i min ficka dagarna långa. hihi nej men marcus har inte dött nej. vi var på roadtrip i lördags och snart blir det brandbilsäventyr tut tut!

  4. Jonna skriver:

    Hej Jennifer!
    Jag måste bara skriva ett par rader här i kommentarsfältet!
    Jag hittade till din blogg här om dagen och nu kan jag inte slita mig härifrån! Du skriver så fantastiskt såväl roliga som spännande som inspirerande blogginlägg som får mig att både nicka instämmande och säga ”Amen!” för mig själv typ, och även skratta högt vid datorn (vilket får min pojkvän att undra om jag verkligen nu ÄR galen, haha).
    Att du tränar på gym är dessutom så ballt och ger mig hopp för framtiden då jag också gymmar och är livrädd för att se ut som en vandrande biceps, hehe. Du har verkligen drömkroppen!
    Jag har verkligen hittat en favoritblogg och du är en stor inspiration! Askul att ha hittat en blogg driven av en tjej som du!
    Tack och hoppas att jag inte låter som ett freak, hehe!
    Kram, J

    • Jennifer green skriver:

      amen tack snälla J vad glad jag blev, så här är väl bästa sättet att starta en dag på; göra en god frukost, sätta sig i solen och mötas av underbara kommentarer.
      hoppas du stannar och gör mig sällskap här då ;) massa kramar!

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte.

Why ask?